вівторок, 17 жовтня 2017 р.

7 клас. Урок літератури рідного краю



Тема: Михайло Ткач. Збірка поезій   «Зазим’є». Життя і творчість славетного поета-пісняра. Осмислення гострих доленосних проблем народу, відтворення щирої  любові та синівської відданості Україні у поезіях митця. Пісенна творчість М.Ткача («Ясени», «Марічка», «Чуєш, мамо…», «На щастя, на долю»).
Мета:   ознайомити учнів з цікавими фактами життя і творчості Михайла Ткача; викликати інтерес  до вивчення його творчості; через художнє слово ввести учнів у чарівний світ поезії; навчити аналізувати поетичні твори, висловлювати власні міркування щодо проблем, порушених автором у збірці «Зазим’є»; розвивати творчі та комунікативні здібності, вміння логічно мислити; розвивати музичний смак і слух; виховувати любов до Батьківщини, рідної землі
Обладнання: портрет  поета, аудіозаписи пісень, фонограми, виставка книг, мультимедійне обладнання
Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Зміст і структура уроку
I.  Організаційний момент (привітання, перевірка відсутніх)
II. Актуалізація знань учнів
Бесіда за запитаннями:
·         Дайте визначення поняття «поезія», «пісня», «ліричний герой»
·        Які види лірики вам відомі?
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку

Цікаве завдання

Спробуйте скласти слова...


 

середу, 11 жовтня 2017 р.

Види обдарованості. Модель обдарованої дитини



 Узято з
Обдаровані діти діти, у яких у ранньому віці виявляються здіб­ності до виконання певних видів діяльності. Вони вирізняються серед однолітків яскраво вираже­ними можливостями в досягненні результатів на якісно вищому рівні, який перевищує певний умовний «серед­ній» рівень, їх успіхи не є випадковими, а виявляються постійно.
 Обдарованість – це сукупність здібностей, що дозволяють індивіду досягти вагомих результатів в одному або декількох видах діяльності, що є цінним для суспільства. Ця якість формується і виявляється в діяльності.
Педагог повинен володіти знаннями про види обдарованості, тому що до учнів із різними видами обдарованості потрібен різний підхід, різні системи роботи.
Не знаючи видів обдарованості, деяких із них можна просто не помітити, приймаючи своєрідність розумової й творчої діяльності дитини за її недисциплінованість чи навіть дивацтва, тому знання видів обдарованості учнів необхідні для того, щоб правильно оцінити можливості дитини й допомогти їй у вирішенні проблем, правильно орієнтувати її у виборі майбутньої професії.

середу, 4 жовтня 2017 р.

8 порад батькам щодо виховання дітей


Результат пошуку зображень за запитом "ПОРАДИ БАТЬКАМ" УЗЯТО З
http://ditey.com/education_baby/101598-porad-batkam-szodo-vihovannya-ditei.html


 Якщо Ви сумніваєтеся у виборі правильного шляху, і Вам потрібні слушні підказки щодо подолання труднощів, то ми зібрали для Вас найкращі поради фахівців. 
Отже:

 1. "Такий же, як всі". Не слід балувати дитину тільки тому, що вона найменша в сім'ї, оскільки вона може відчути своє особливе привілейоване становище. Намагайтеся уникати виразів типу: "Ти ще маленький!", "Підростеш - дізнаєшся". Такими словами Ви вказуєте на існуючу нерівність у вашому тісному колі. Важливо, щоб дитина відчувала свою рівність у сім'ї.

2. Не створюйте дитині особливого становища: кращий шматок, гарніший одяг, перше місце. Це сприяє розвитку егоїзму.

3. Умійте відмовляти своєму чаду впевнено і безкомпромісно, якщо його запити не відповідають сімейним цінностям або порушують комфорт дорослих.

4. Вчіть повазі до старших, враховуючи   інтереси дитини та побажання.

5. Вислуховуйте думку дитини з потрібних питань, дозволяйте їй брати участь у сімейних справах.

6. Закріпіть певні обов'язки за дитиною й уважно стежте за їх виконанням.

7. Виховуйте повагу до старшого покоління. Розповідайте, як треба дбати про дідусів і бабусь, при цьому необхідно давати чіткі доручення ("Дізнайся, як почуває себе бабуся", "Пограй тихесенько, а мама відпочине" і тощо)

8. Вчіть спілкуватися з іншими дітьми, бути доброзичливими до   людей, що його оточують; вчіть давати іграшки іншим діткам, ділитися з іншими.