суботу, 21 лютого 2015 р.

Розгадайте кросворд

Михайло Стельмах "Гуси-лебеді летять" (Розділ 1)


По горизонталі
3.  На чому з'їжджав зі снігової гірки головний герой?
4.  Жанр твору "Гуси-лебеді летять".
7. Про що сказано: "...мамині чорнобривці завеликі, дарма що в них прошви чорні, а халяви жовті"?
9.  Ім'я головного героя твору "Гуси-лебеді летять".
10. Куди бабуся водила онука?
По вертикалі
1. Закінчить дідові слова: "Сто друзів - це мало, один ворог - це...".
2. Що дав хлопцеві дядько Себастіян?
4.  Як звали друга головного героя?
5.  З яким музичним інструментом порівнює автор хмари?
6. Які у сонця ключі? (відповідь була у творі)
7. Ким хотів бути хлопчик, щоб повернути лебедів?
8. Кому присвячено твір "Гуси-лебеді летять"?

Зі святом рідної мови!


четвер, 19 лютого 2015 р.

Узагальнення й систематизація знань про БСР

Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів про безсполучникове складне речення, удосконалювати вміння визначати його в тексті, давати повну його характеристику, правильно розставляти і обґрунтовувати розділові знаки; розвивати вміння використовувати БСР у власному мовленні; виховувати любов до рідної мови
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань, умінь, навичок
Обладнання: мультимедійний проектор, підручник, дидактичний матеріал, картки із завданнями
Хід уроку

Найбільше і найдорожче добро в кожного народу
– це його мова, ота жива схованка людського духу,
 його багата скарбниця, в яку народ складає
 і своє давнє життя, і свої сподівання,
 розум, досвід, почуття
Панас Мирний

понеділок, 9 лютого 2015 р.

Вправи з ключем

 Знайдіть зайве слово в кожному рядку.  

  • ·                   Писатиму, зміг, буду робити, віднайду;
  • ·                       Спостерігав, вийти, писати, малюватиму;
  • ·                        Сиджу, грати, хочемо, писав


Ключ: підкресліть другу літеру у кожному зайвому слові і прочитайте слово.





Утворіть від поданих  слів дієприслівники і розподіліть їх у дві колонки: І – з суфіксом –учи-, -ючи-; ІІ - -ачи-, -ячи-:

Мріяти, ходити, відчувати, говорити, озиратися, радити, виходити, здувати, святкувати, лежати, розмовляти, сидіти.

Ключ: у словах І колонки підкресліть другу букву і прочитайте назву одного з найбільших свят в Україні.

Схеми до художніх творів на ЗНО




http://file-space.org/files/get/6JfYu-2-2P/ukr-shemi-zno-2015.rar.html

пʼятницю, 6 лютого 2015 р.

Алгоритм написання власного висловлення на ЗНО


Щоб раціонально побудувати свою діяльність на цьому етапі, варто передусім
уважно ознайомитися з умовою тестового завдання , яка йде після формулювання теми.
Традиційною в останні роки проведення ЗНО стала така умова:

  • Сформулюйте тезу, наведіть два-три переконливі аргументи, які найкращепідтвердять Ваші міркування. 
  • Проілюструйте Ваші думки посиланнями на приклади зхудожньої літератури (зазначте автора й назву твору, укажіть проблему, порушенуписьменником, художній образ, через який проблему розкрито, наведіть цитату з творутощо), історичними фактами або випадками з життя.
  • Не переказуйте змісту художнього твору, не давайте повної характеристики образів. 
  • Сформулюйте висновки.
  • Роботу запишіть на бланку Б. У разі потреби використовуйте чернетку.
  • Орієнтовний обсяг роботи – 1 сторінка (200-250 слів). Текст обсягом до 100 слів екзаменатори не перевірятимуть.

Як бачимо, для формулювання характерна чіткість в умовах, які слід виконати,
щоб робота вважалася такою, що відповідає заданим критеріям. Таким чином, від вас при
написанні твору-роздуму вимагається ні більше ні менше, як написати твір, у якому чітко
й послідовно будуть дотримані всі умови завдання.
Зараз розгляньмо розташування частин твору, де першою частиною йде теза. Такий
алгоритм керований логікою почергового введення аргументів до тези й прикладів до
аргументів.
Його схема і логіка така:
Теза. Я думаю так!
Аргумент 1. Я так думаю, тому що…
Приклад до аргументу 1. Мої міркування найточніше ілюструє такий приклад…
Аргумент 2. Я так думаю, тому що…
Приклад до аргументу 2. Мої аргумент найточніше може проілюструвати такий
приклад…
(Аргументи 3, 4, 5…, приклади 3, 4, 5, висновки до них )…
Загальний висновок. Отже, думка про те, що…послідовно стверджується низкою
доказів, які виразно ілюструються прикладами, що дозволяє робити висновок про
виправданість мого погляду на…(виправданість думки, висловленої втемі;
невиправданість думки, висловленої в темі; часткову справедливість (істинність) думки,
висловленої в темі).
Варто наголосити, що в цьому алгоритмі намічені всі необхідні, відповідно до
умови тестового завдання, точки. Утім, цей алгоритм, як засвідчує практика, доцільно
ускладнити. Елементом ускладнення будуть проміжні висновки після аргументів і
прикладів. Назвімо їх міні-висновками.
  Схематично цей алгоритм буде мати такий вигляд:
Теза.
Аргумент 1.
Приклад до аргументу 1.
Міні-висновок до аргументу й прикладу 1. Ілюстрація виразно засвідчує, що
Аргумент 1 належним чином підтверджує мою тезу.
Аргумент 2.
Приклад до аргументу 2.
Міні-висновок до аргументу й прикладу 2.
(Аргументи 3, 4, 5…, приклади 3, 4, 5, висновки до них ).
Загальний  висновок.
Практична  виправданість уведення міні-висновків мотивується тим, що після кожного фрагмента доведення тези, тобто після аргументу і прикладу, є можливість узагальнити сказане. Завдяки цьому, по-перше, вдасться
переконатися в тому, що в попередньому фрагменті доводиться саме теза, по-друге,
вдасться забезпечити вихід до другого (нового) аргументу або загальних висновків.

середу, 4 лютого 2015 р.

Поради батькам при підготовці випускників до ЗНО


  1. Не тривожтесь про кількість балів, яку Ваша дитина отримає під час ЗНО. Поясніть їй, що кількість балів не є показником її можливостей.
  2. Не підвищуйте тривожність дитини напередодні ЗНО, бо це негативно позначиться на результатах тестування.
  3. Забезпечте вдома зручне місце для занять і стежте, щоб дитині ніхто не зважав.
  4. Допоможіть дитині розподілити теми підготовки по днях.
  5. Ваші діти можуть потренуватись у виконанні аналогічних до ЗНО тестових завдань. 
  6. Під час таких тренувань привчайте дитину орієнтуватися в часі та вміти його розподіляти.
  7. Підбадьорюйте дитину, підвищуйте її упевненість в собі.
  8. Контролюйте режим підготовки до ЗНО, не допускайте перевантажень.
  9. Зверніть увагу на харчування дитини. Такі продукти, як риба, сир, горіхи, курага тощо стимулюють роботу головного мозку.
  10. Напередодні ЗНО забезпечте дитині повноцінний відпочинок. Вона має відпочити і добре виспатися.
  11. Не критикуйте дитину за незадовiльнi результати оцінювання.
Пам’ятайте: головне – знизити напруженість і тривожність дитини та забезпечити їй необхідні умови для занять.

Життєво-творчий шлях Ліни Костенко

Виконав учень 7-Б класу


Шлемко Владислав

More presentations from Kristina Okyay

Життєво-творчий шлях Ліни Костенко

Виконав учень 7-Б класу


Радомський Євгеній

More presentations from Kristina Okyay