пʼятниця, 30 вересня 2016 р.




Дай Вам Боже днів щасливих,
Дай добра, здоров'я, сили.
Дай любові, згоди, втіхи,
Змоги дай  життю радіти
І ділитись словом щирим,
Теплим, радісним, правдивим.
А сьогодні на це свято
Щастя зичим Вам багато.
Хай Вас Бог благословляє,
Многих літ Вам побажає.

неділя, 25 вересня 2016 р.



Жанр танка або «коротка пісня» виникла в японські поезії в VІІІ ст., досягла розквіту у IX–X ст., ставши класичною строфічною формою. Нині вона посідає одне з чільних місць у новітній японській поезії.
Тудан Дмитро,
учень 10 класу

***
Від степів широких, де колоски зріють,
Та від гір високих, що в долині мріють,
Там біжить струмочок з чистою водою,
Про краї ті згадку він несе з собою.



***
Дніпрова вода
Точить київські горби…
На серце туга
Тихенько спускається,
Немов західне сонце.

субота, 10 вересня 2016 р.

День здоров′я

Традиційно в нашій школі на початку вересня проходить День здоров′я, під час якого відбувається відкриття шкільної спартакіади. На урочистій лінійці команди презентували себе (назва, девіз, речівка). Учні мого 9Б були оригінальні, як завжди...


середа, 7 вересня 2016 р.

УКРАЇНА

 Дмитро Тудан, 
учень 10 класу
Журавлі летять у небі вільною юрбою,
Чумаки пісні співають з давньою журбою,
Серце їхнє неспокійне, бо давно вже ляхи,
Не дають спокою людям у Вкраїні нашій!
Ох, земля моя родюча, і лани, рідненькі!
Дніпро могутній і широкий, зіроньки ясненькі!
Скільки ще на вас дивиться у часи ці темні,
Як серце моє розривають війни нескінченні?
Гей, козацтво, люди, пани - всі в біді великій,
Вороги вбивають люто весь народ невинний.
У ці дні, за Україну, встаньте ви горою,
І не будуть вже співці співати із тугою.
А як треба - я й сам згину, за країну-матір,
За життя в теплі і згоді, і у рідній хаті...


вівторок, 6 вересня 2016 р.

ХОЛОДНА ДУША

 Дмитро Тудан, 
учень 10 класу
Колись уночі у хатині
Не спав молодий ще козак.
Він добре служив Україні:
Був вельми жорстокий вояк...

Всі браття його поважали:
Поляків рубав без жалю.
Селяни йому дарували
Пошану і дяку свою.

Та серцем юнак був холодний,
Холодна була і душа,
Та зовні він був наче добрий,
Всередині - пустка одна...

В звичайну похмуру ту днину
Блукав він під сяйвом зірок
І раптом побачив дівчину,
Що несла барвистий вінок.

Він глянув у синії очі -
І серце забилося знов.
Дивився на коси дівочі -
Й забув про пролиту ним кров...

В той день наш козак закохався,
Із нею він часто бував.
Всім людям він більше всміхався
Й   під зоряним небом блукав...

понеділок, 5 вересня 2016 р.

ФРЕЙМ


Шановні колеги, хочу поділитися з вами   формами й методами, які, на мою думку, дозволяють оптимізувати процес навчання, забезпечуючи високу результативність НДУ на уроках української мови та літератури та при складанні ЗНО,  усуваючи перевантаженість учнів, сприяючи оптимальному рівню складності завдань, темпу навчання, обсягу самостійної роботи.
 Наприклад, метод фреймів. Фрейм з англ.- каркас, будова. Фреймова схема-опора   представляє собою жорстку конструкцію, що містить  порожні вікна - слоти, які багаторазово «перезаряджаються» інформацією. Це щось на зразок схеми з категоріями і підкатегоріями.
Не секрет, що інформація, представлена в схемах, таблицях, малюнках, засвоюється набагато краще. Тож сьогодні ми маємо величезну кількість посібників, брошур, в яких подано мовний та літературний матеріал саме у такому вигляді. Це зручно. Але ще зручніше, коли учні мають можливість створювати такі шаблони   самостійно.  Доцільно використовувати фрейми з 5 по 11 клас, змінюючи наповнюваність інформацією, створюючи безперервне вивчення певної теми.  До прикладу, фрейм 
Такий вигляд він матиме на уроках 5 класу (його можна доповнити прикладами). Восьмикласникам ми запропонуємо цей же фрейм для заповнення (слоти будуть порожні), а згодом учні доповнять таблицю новою інформацією. Відтак фрейм виглядатиме так


 У 9 класі учні доповнять його інформацією про складне речення. 
Також ефективний цей метод на уроках української літератури:

Робота з опорним конспектом базується на діяльнісній основі, оскільки учні не просто пасивно сприймають представлену картинку, а є її співтворцями, цей метод  передбачає самостійну роботу учнів, що в сучасних умовах розвитку освіти є достатньо актуальним.  Об’єднавшись у групи, учні можуть складати фрейми до однієї чи кількох різних тем з наступною презентацією  своєї діяльності. Такий метод доречно використовувати на етапі актуалізації,  засвоєння нових знань, закріплення навчального матеріалу, домашнього завдання.

неділя, 4 вересня 2016 р.

Бали: сертифікату ЗНО, атестату, пороговий, прохідний, конкурсний

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 27.07.2016 № 889 «Деякі питання проведення в 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, в 2017 році проводитиметься з 23 травня до 15 липня.

Для вступу використовується конкурсний бал. Що вищий бал, то більший вибір має абітурієнт. Конкурсний бал складається з середнього балу шкільного атестату, балів сертифікатів ЗНО і додаткових балів за участь в олімпіадах, творчі конкурси тощо.
Для кожної спеціальності виш може визначати формулу обрахування балу: які сертифікати ЗНО враховувати, які коефіцієнти їм призначати (що важливіший предмет для цієї спеціальності, то вищий коефіцієнт він матиме).
У процесі є нововведення: якщо раніше виш визначав усі 3 необхідні сертифікати ЗНО, то зараз він може наполягати тільки на 2, а 1 сертифікат ЗНО абітурієнт подає на вибір.

Після іспиту експертна комісія визначає пороговий бал ЗНО з цього предмета – це той мінімальний бал, з яким іспит вважається складеним. Якщо абітурієнт отримав менший бал, він не матиме сертифікату ЗНО з цієї дисципліни.
Прохідний бал встановлює сам виш окремо для кожної спеціальності – це найменший бал, з яким можна претендувати на участь у конкурсному відборі.

 Результати ЗНО   діють лише 1 рік


У планах Міністерства освіти було також розробити тести декількох рівнів складності, щоб забезпечити більш щільну перевірку знань випускника з обраних предметів. Оскільки наразі ця програма знаходиться у стані розробки, то дворівненві тести, передбачені у ЗНО у 2017 році в Україні, будуть складені лише по двом предметам, кожен з яких входить до трьох обов’язкових для складання кожному випускнику, без залежності від того, яку спеціальність він потім буде обирати:
  • Українська мова та література;
  • Математика (змістовні тести по алгебрі та геометрії за весь період навчання у школі).