неділя, 29 січня 2017 р.

Освітній проект

 Шановні колеги, хочу запропонувати вашій увазі освітній прект, який підготувала кілька років тому, коли брала участь у конкурсі "Вчитель року-2014". Проект став результатом роботи вчителів нашої школи, коли ми усвідомили, що  випускники не в змозі належно підготуватися до уроків історії та літератури.  Ми  вирішили  запропонувати один із шляхів оптимізації навчання.


 Пропоную ознайомитися із статтею та презентацією тут:
http://okyayxm.blogspot.com/2017/01/blog-post_29.html

ОСВІТНІЙ ПРОЕКТ



 СИНХРОНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ ПРЕДМЕТІВ СУСПІЛЬНО-ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ - ОДИН ІЗ ШЛЯХІВ ОПТИМІЗАЦІЇ НАВЧВЛЬНОГО ПРОЦЕСУ ШКОЛЯРІВ
У нашій школі впроваджено суспільно-гуманітарний напрям, що дає змогу старшокласникам вивчати поглиблено історію. Спорідненими, близькими до курсу історії є українська та світова література. Кілька років тісної співпраці вчителів, що викладають ці предмети, показали,  що до вивчення вищезгаданих курсів немає єдиного, комплексного підходу. Ведемо мову саме про предмети суспільно-гуманітарного напряму, оскільки вони пов’язані між собою: жоден письменник не творить відірвано від доби, в якій живе, особливо це стосується творів, що вивчаються в старшій школі. Таким чином, опрацьовуючи життєво-творчий шлях письменника, учень повинен зважати на суспільні та історичні події  в країні та за її межами, щоб в його голові склалася комплексна картинка порушеного питання. Вивчивши на уроці історії суспільно-політичні процеси нашої країни, зіставивши їх із аналогічними в країнах Західної Європи та Америці, до прикладу, він краще зрозуміє передумови написання того чи іншого літературного твору українського автора. Так стане зрозумілішим зміст, мова, звичаї, традиції, зрештою, проблематика і тематика творів. Але це в ідеалі. Що ж відбувається насправді?

вівторок, 10 січня 2017 р.

Вода – джерело життя на Землі



Данчук Єва, учениця 9 класу
«Водо! Ти не маєш ні смаку, ні запаху, тебе не опишеш,
але тобою насолоджуєшся, не розуміючи, що ти є.
Ти не просто необхідна для життя, ти і є життя»

Як багато нам завжди треба для щастя, але іноді, як виявляється, так мало: ковток води в пустелі додає сил і наснаги просуватися далі, крапля прохолодної рідини в середмісті Чернівців літнього спекотного дня дарує насолоду й полегшення. Але розумієш це тільки тоді, як всихає колодязь.

середа, 4 січня 2017 р.

Данчук Єва

посіла І місце 

 у конкурсі  "Тижні збереження навколишнього середовища і раціонального використання води"  

в категорії "Есе" серед учнів 9х класів


Ознайомитися  з есе можна тут
https://okyayxm.blogspot.com/2017/01/blog-post_10.html