Шановні колеги, нещодавно я побувала на семінарі-практикумі, під час якого мені довелося взяти участь у створенні моделі уроку з
використанням веб-квест технології. Усі учасники семінару були об"єднані у групи, кожна з яких мала свою тему уроку.
Хочу показати вам, що вийшло у мене з моєю групою. Зазначу, що ми в деяких моментах звернулися до досвіду колег (за що вдячні)
нагадаю: це тільки модель уроку
Тема:Життєвий і творчий
шлях Миколи Хвильового (М.Фітільова). Провідна роль у літературному житті
1920-х рр. Участь у ВАПЛІТЕ, у
проведенні дискусії
1925-1928 рр.
Мета: ознайомити учнів
із життєвим і творчим шляхом Миколи Хвильового, розкрити його роль у
літературному житті 1920-х років; розвивати навички роботи з літературою, уміння
аналізувати й узагальнювати факти; виховувати в учнів активну життєву позицію,
інтерес до творчості М. Хвильового.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: виставка творів
письменників-прозаїків 20-х рр. ХХ ст., мультимедійний додаток про життєвий і
творчий шлях М. Хвильового, портрет митця.
Хід уроку
І Оргмамент
ІІ. Емоційне налаштовування на урок. Мотивація навчальної діяльності
Розгадування кросворду "Розстріляне відродження"
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку
1. Вступне слово
про використання веб-квесту на уроці.
2. Пам’ятка-алгоритм для учасників
веб-квесту
Об’єднайтеся
у групи.
Познайомтеся
із завданнями для груп.
Вивчіть
список ресурсів.
Складіть
план пошуку інформації.
Досліджуйте
інформаційні ресурси згідно із завданнями.
Оформіть
свій звіт.
8
Ознайомтеся
з критеріями оцінювання.
Обговоріть
результати роботи в команді.
10.
Підготуйтеся
до захисту веб-квесту.
V. Організація роботи у веб-квесті
1. Мета веб-квесту
v навчитися використовувати інформаційний простір
мережі Інтренет для вивчення життєво-творчого шляху Миколи Хвильового
v через проблемно-пошуковий метод розкрити роль Хвильового в літературному процесі 20-х рр., зокрема у
проведенні літературної дискусії 25 – 28 рр.
v навчати самостійно
мислити, знаходити й вирішувати проблеми, залучаючи для цієї
мети знання з різних областей; встановлювати причинно-наслідкові зв'язки
v сформувати вміння пошуку, обробки та використання інформації; вміння користуватися комп’ютером, працювати на сайтах в мережі Інтернет
v розвивати креативне мислення
v виховувати потяг до прекрасного, прагнення до
творчої самореалізації особистості;
v удосконалювати навички створення презентацій, фотоколажів, відеороликів, власних веб-сторінок та інших інноваційних
«продуктів»
3. Ролі
Журналісти
Літературознавці
ІТ-фахівці
3. Завдання:
Журналісти
v Провести
журналістське розслідування щодо причин самогубства М.Хвильового (результати надіслати електронною
поштою вчителеві)
Інтернет-джерела
v Взяти інтерв’ю у психолога
щодо проблеми роздвоєння особистості (за Фройдом) та простежити її в житті самого автора (оформити як статтю в газету)
Інтернет-джерела
Літературознавці
v Провести паралелі між життям Хвильового та персонажем новели
«Я (Романтика)» як революційних фанатиків
Інтернет-джерела
v Традиції та новаторство М. Хвильового у літературі 20-х рр..
Інтернет-джерела
v З’ясувати, яким чином літературна дискусія 1925 – 1928
рр. стала початком кінця для письменника (результати
роботи оформити у вигляді презентації)
Інтернет-джерела
ІТ-фахівці
v Допомогти учасникам веб-квесту оформити матеріали на
сайті, надіслати е-mail
VI. Представлення результатів роботи
Звіт груп.
Презентація робіт.
VII. Підсумок уроку
VIII. Оцінювання.
IX. Домашнє завдання
Немає коментарів:
Дописати коментар