середа, 19 жовтня 2016 р.

Узагальнення й систематизація знань про словосполучення, речення, головні й другорядні члени речення



Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про словосполучення та його види, про види речень,  формувати вміння визначати члени речення, робити синтак5сичний розбір речення , удосконалювати  навички застосовувати теоретичні знання на практиці,  вміння працювати самостійно;  розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу; виховувати любов і повагу до звичаїв і традицій українського народу
Тип уроку: узагальнення й систематизація знань, умінь, навичок
Обладнання: підручник, роздатковий матеріал,  картки для роботи в групах.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Емоційне налаштування на урок, очікування
Учням пропонуємо скласти речення із запропонованих складів
І група: Посміхніться своїм однокласникам
ІІ  група: Цей урок вам обов’язково сподобається
ІІІ група: Ми пригадаємо відомості про словосполучення
ІV група: Ми повторимо відомості про члени речення.
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку
ІV. Виконання вправ на повторення теоретичних відомостей
1.     Мовний диктант
·        У схемі «іменник + прикметник» визначте головне слово
·        На які питання відповідає означення?
·        Речення, в якому звучить наказ, прохання, заклик до дії, називається …
·        До якої частини мови належить слово «у небі»?
·        Яке речення називаємо односкладним?
·        Що відносимо до ГО?
2.     Бесіда
·        Чим відрізняється поширене словосполучення від непоширеного (приклади)
·        Яке речення називаємо двоскладним?
·        Перелічіть другорядні члени речення
3.     Робота з фреймом (3 учнів)

І 




ІІ



 ІІІ




V. Виконання практичних вправ
Колективна робота
1.     Розподільний диктант
(словосполучення – не словосполучення)
Українські традиції, Україна пишається, звичаї та обряди, візерунок вишиванки, вивчати історію народу, на рушнику
-         Що не належить до словосполучень
-         Визначити головне й залежне слово у виділених словосполученнях
2.     Записати речення, підкреслити члени речення, зробити синтаксичний розбір
Українська народна пісня супроводжувала українців завжди.
3.     Фізкультхвилинка
Робота в групах
1.     Гра «Я - автор»
І, ІV група: Доповнити подане речення додатками; підкресліть усі члени речення
Бог обдарував український народ  ---- , ---- , --- .
ІІ, ІІІ група: Доповнити подане речення означеннями; підкресліть усі члени речення
             сорочка,            рушник та                пісня – це обереги  українського   народу.
2.     Скласти речення з поданими словосполученнями
І, ІV група: вдягати вишиванку
ІІ, ІІІ: поважати звичаї 
Робота по рядах
1.     Творче конструювання (скласти речення за схемами)
І ряд      
ІІ ряд
ІІІ ряд
VІ. Підсумок уроку
Обговорення очікувань, оцінювання
VІІ. Домашнє завдання
Написати міні-твір (5-6 речень) на тему «Традиції моєї родини». У двох реченнях підкреслити всі члени речення.



Немає коментарів:

Дописати коментар